6 اپلیکیشن موبایل که هر طراح وب باید بشناسد
آموزش6 اپلیکیشن موبایل که هر طراح وب باید بشناسد

بسیاری از طراحان وب فکر می‌کنند که نرم‌افزارهای موبایل نمی‌توانند به آنها در طراحی‌هایشان کمک کنند. اما با وجود محدودیت‌های موبایل، اپلیکیشن‌های ویژه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به طراحان برای انجام بهتر طراحی‌هایشان کمک بسیاری کنند.
در این مقاله درباره‌ی برخی از این نرم‌افزارها توضیح کوتاهی میدهیم تا شاید بتوانند به شما در طراحی‌هایتان کمک کنند.

اپلیکیشن موبایل برای طراحی وب

Dribbble

نرم‌افزار Dribbble در سال 2009 توسط Dan Cederholm و Rich Thornett برای طراحان وب ساخته شد. در این اپلیکیشن طراحان وب می‌توانند طرح‌هایی که در حال کار بر روی آنها هستند را به اشتراک بگذارند و از نظرات و گفتگوهای مربوط به آن برای پیشبرد کار استفاده کنند. شما می‌توانید نسخه‌ی جدید Dribbble را به صورت کاملا رایگان از App Store دانلود کنید.


Sketch Mirror (iOS)

اپلیکیشن موبایل برای وب

اگر شما از Sketch برای نمونه‌ی اولیه از طرح وب خود استفاده می‌کنید و iPhone یا iPad دارید، حتما نگاهی به برنامه‌ی Sketch Mirror بیاندازید. این برنامه به شما امکان پیش نمایش به صورت Real-time با استفاده از اینترنت را می‌دهد. نسخه‌ی جدید Sketch Mirror برای iPad Pro بروزرسانی شده به‌طوری‌که در این نسخه شما می‌توانید به صفحات مختلف طراحی خود دسترسی داشته باشید.


Adobe XD mobile (iOS and Android)

اپلیکیشن موبایل برای وب

ادوبی Experience Design CC در سال 2016 منتشر شد و به سرعت بخشی از Creative Cloud شد. نرم‌افزار موبایلی آن به شما توانایی نشان دادن طراحی‌های خود را بر روی موبایلتان می‌دهد.
اگر شما با سیستم‌عامل macOS طراحی می‌کنید، این امکان را دارید که وب سایت خود را طراحی کنید و با وصل کردن موبایلتان به کامپیوتر می‌توانید به صورت Real-time تغییرات را در موبایل خود داشته باشید. از سوی دیگر، کاربرهای هردو سیستم‌عامل می‌توانند فایل‌های خود را از Creative Cloud، تنها با قراردادن فایل‌های XD خود در فولدر CC در desktop به راحتی منتقل کنند.


920 Text Editor (Android)

اپلیکیشن موبایل برای وب

ده‌ها ویرایشگر متن برای اندروید وجود دارد، اما بی شک 920 یکی از بهترین نرم‌افزارهای موبایلی برای ویرایش متن است. اگر شما می‌خواهید در یک صفحه‌ی کوچک کد نویسی کنید، شما به یک ویرایشگر تمیز، سبک و پاسخگو نیاز دارید و 920 بهترین انتخاب است. در این نرم‌افزار شما می‌توانید با استفاده از نوارهای مختلف چند فایل را باز کنید و همزمان تغییراتی که ‌می‌خواهید را انجام دهید، و با استفاده از میانبرها به راحتی در فضای 920 کار کنید.


Things 3 (iOS)

اپلیکیشن موبایل برای وب

اگر شما از آن دسته طراحانی هستید که کار‌های خود را سازماندهی می‌کنید، شما به یک برنامه‌ی مناسب برای انجام این سازماندهی‌ها نیاز دارید، پس نگاهی به Things 3 داشته باشید. این برنامه براساس سیستم بهره وری GTD کار می‌کند که از رابط کاربری بسیار مناسبی برخوردار است. در آخرین به‌روزرسانی این برنامه می‌تواند به تقویم شما متصل شود و شما برنامه‌های آینده‌ی خود را مشاهده کنید.


Py (iOS and Android)

اپلیکیشن موبایل برای وب

یادگیری زبان‌های برنامه نویسی مثل Swift یا Python کار آسانی نسیت، اما با Py شما به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید. این نرم‌افزار با ارائه بیش از 1000 درس به شما پایه‌های کد نویسی را می‌آموزد. این نرم‌افزار که در سال 2016 برای iOS منتشر شد به تازگی نسخه‌ای برای اندروید نیز منتشر کرده، که با آن میتوانید زبان‌های Python، Swift، iOS development، data science، HTML، CSS، SQL، JavaScript و Java یاد بگیرید. البته یک مشکلی که برای استفاده از این نرم‌افزار وجود دارد محدودیت یک ماه‌ رایگان بودن آن است.

منبع:

www.creativebloq.com

18 دیتلگرامتوئیتر
مطالب بیشتر
arrow up